Treści otagowane: oprocentowanie

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Data wpisu: 17-04-2012, Tago do wpisu: kredyt, oprocentowanie, kredytobiorca

Wybierając kredyt hipoteczny powinniśmy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Przede wszystkim należy pamiętać o kosztach kredytu. Oznacza to, że musimy przeanalizować oprocentowanie, marżę oraz wszelkie możliwe prowizje, które zwyczajowo wiąże się z wnioskowaniem o kredyt hipoteczny. Co do procentowania, to warto przejrzeć dostępne w Internecie porównania ofert kredytowych. Pamiętajmy jednak, że banki często oferują nam kredyt hipoteczny z niskim oprocentowaniem, nadrabiając to niestety wysokimi prowizjami oraz marżą całego kredytu. Kolejną kwestią, która powinniśmy wziąć pod uwagę jest to, czy kredyt hipoteczny w danym banku nie jest aby związany z koniecznością korzystania z innych ofert w tej instytucji. Czasami chodzi np. o założenie konta, ulokowanie oszczędności lub też obowiązkowe ubezpieczenie. To jednak nie wszystko. Warto na pewno poszukać takiego kredytu hipotecznego, w którym można zrobić sobie tzw. wakacje kredytowe lub też zmienić walutę w razie potrzeby – chodzi o tzw. przewalutowanie.

Doradztwo kredytowe

Data wpisu: 18-04-2012, Tago do wpisu: kredyt, oprocentowanie, kredytobiorca

Kredyt hipoteczny czy konsolidacyjny to zobowiązanie na wiele lat do przodu. Chociażby z tego względu warto poradzić się profesjonalistów, którzy pomogą nam wybrać najkorzystniejszą ofertę. Obecnie znajdziemy bardzo wiele firm, które posiadają ugruntowana opinię na rynku finansowym. Warto, rzecz jasna, zdecydować się na usługi doradcy, który reprezentuje zaufane marki – np. Expander albo Open Finance. Doradztwo kredytowe tylko wtedy ma sens, jeśli rozmawiamy z doradcą szczerze, nie ukrywając naszych dochodów i jasno przedstawiając nasze oczekiwania co do danego kredytu oraz własnej przyszłości finansowej. Doradcy finansowi z reguły dysponują dość konkretnym pakietem rozmaitych kredytów, zatem jest wysoce prawdopodobne, że dobiorą odpowiedni instrument finansowy dla nas. Naturalnie można zapominać o tym, że firmy świadczące usługi doradztwa finansowego otrzymują prowizje od banków, których ofertę sprzedają, jednak i tak warto skorzystać z ich usług, bowiem bardziej cenione firmy oferują sowim klientom tylko produkty bankowe najlepszej jakości.

Kredyt a różne waluty

Data wpisu: 23-04-2012, Tago do wpisu: oprocentowanie, raty, koszty

Kredyt, zwłaszcza hipoteczny, który opiewa na wielkie sumy, możemy zawsze wziąć w innej niż nasza rodzima waluta. QW przypadku, kiedy decydujemy się na standardowy kredyt walutowy, zaciągamy zobowiązanie na pewna kwotę podaną w walucie naszego kraju. Ale już w dniu podpisania umowy przynajmniej część naszego kredytu przeliczana jest na wybraną walutę – zwykle euro lub franki szwajcarskie. Bank oczywiście określa dokładnie harmonogram spłaty rat naszego kredytu – w tym przypadku używa się już obcej waluty. A jak wygląda spłata kredytu walutowego? Raty kredytu płacimy naszą krajową walutą, jednak ich wysokość uzależniona jest od stwierdzonego danego dnia kursy wybranej waluty obcej. Doradcy finansowi zalecają korzystanie z systemu tak zwanego fixingu, który polega na tym, że brany jest pod uwagę kurs średni danej waluty. Jest to najkorzystniejsza opcja, gdy chodzi o kredyt walutowy, bowiem nie musimy przejmować się kosztem kredytu wynikającym ze spreadu (jest to różnica kursów walutowych).

Historia kredytowa

Data wpisu: 25-04-2012, Tago do wpisu: oprocentowanie, raty, koszty

Bardzo ważnym elementem, który wpływa na zdolność kredytową, jest nasza historia kredytowa. Warto nieco przybliżyć to pojęcie. Historia kredytowa to cała nasza przeszłość związana ze zobowiązaniami finansowymi – gdy składamy wniosek o kredyt, jest ona dokładnie sprawdzana przez bank. Od razu trzeba zaznaczyć, że za każdym razem, kiedy bierzemy jakiś kredyt czy pożyczkę, kiedy kupujemy na raty jakiś sprzęt, informacja o tym trafia do Biura Informacji Kredytowej (BIK). Jeśli zdarzy nam się zalegać ze spłatą jakiegoś zobowiązania, będzie to oczywiście odnotowane i później może zaważyć na decyzji w sprawie kolejnego kredytu. Okazuje się, że pewnym problemem jest, kiedy nie mamy żadnej przeszłości kredytowej – banki takim osobom także niezbyt chętnie udzielają kredytów. Zatem dobrze byłoby zakupić na raty jakiś sprzęt lub przez pewien czas korzystać z karty kredytowej, jeśli zamierzamy się ubiegać o jakiś większy kredyt. Co do wspomnianego zakupu na raty, to warunkiem jest spłata rat przez minimum 6 miesięcy, aby informacja o tym trafiła na do BIK.

hologramy kolekcjonerskie na legitymacje studencka