Treści otagowane: kredyt

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Data wpisu: 17-04-2012, Tago do wpisu: kredyt, oprocentowanie, kredytobiorca

Wybierając kredyt hipoteczny powinniśmy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Przede wszystkim należy pamiętać o kosztach kredytu. Oznacza to, że musimy przeanalizować oprocentowanie, marżę oraz wszelkie możliwe prowizje, które zwyczajowo wiąże się z wnioskowaniem o kredyt hipoteczny. Co do procentowania, to warto przejrzeć dostępne w Internecie porównania ofert kredytowych. Pamiętajmy jednak, że banki często oferują nam kredyt hipoteczny z niskim oprocentowaniem, nadrabiając to niestety wysokimi prowizjami oraz marżą całego kredytu. Kolejną kwestią, która powinniśmy wziąć pod uwagę jest to, czy kredyt hipoteczny w danym banku nie jest aby związany z koniecznością korzystania z innych ofert w tej instytucji. Czasami chodzi np. o założenie konta, ulokowanie oszczędności lub też obowiązkowe ubezpieczenie. To jednak nie wszystko. Warto na pewno poszukać takiego kredytu hipotecznego, w którym można zrobić sobie tzw. wakacje kredytowe lub też zmienić walutę w razie potrzeby – chodzi o tzw. przewalutowanie.

Koszty kredytu

Data wpisu: 17-04-2012, Tago do wpisu: kredyt, spłacanie kredytu, kredytobiorca

Koszty kredytu to rzecz bardzo istotna, bowiem to właśnie owe koszty sprawiają, że np. bierzemy kredyt hipoteczny na 200 tys. zł, a finalnie spłacamy do banku niemalże dwa razy tyle. O czym powinniśmy pamiętać, gazu decydujemy się na jakiś kredyt hipoteczny? Co ma szczególnie duży wpływ na wysokość kosztów naszego zobowiązania? Przede wszystkim oprocentowanie. To pierwsze sprawa, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Pamiętajmy jednak, że nawet, kiedy oprocentowanie kredytu hipotecznego nie jest byt wysokie, to i tak należy jeszcze przyjrzeć się jego marży oraz wszelkim możliwym prowizjom. Często jest tak, że nawet gdy wnioskujemy o kredyt hipoteczny, płacimy za samo tylko rozpatrzenie naszego wniosku. Warto pamiętać o jednym – koszty, z którymi zawsze związany jest kredyt hipoteczny, rosną jeszcze, gdy wydłuża się okres spłaty kredytu. Ponadto warto także pomyśleć o wyborze opcji z ratami malejącymi. W ten oto sposób także zapłacimy nieco mniejsze odsetki od całej pożyczonej w banku kwoty.

Zdolność kredytowa

Data wpisu: 18-04-2012, Tago do wpisu: kredyt, spłacanie kredytu, koszty

Gdy składamy wniosek o kredyt hipoteczny, bank interesuje się przede wszystkim tym, na ile wysoką zdolność kredytową posiadamy. Przede wszystkim zanim złożymy nasz wniosek o kredyt hipoteczny, powinniśmy zdecydowanie uregulować wszystkie dotychczasowe zadłużenia – chodzi tutaj np. o spłatę rat za jakiś zakup, spłatę pożyczki czy kredytu na karcie. Naturalnie bank zawsze sprawdza historie kredytową.. Nie trzeba chyba dodatkowo podkreślać, dobra historia kredytowa jest zasadniczo równoznaczna z większą szansa na kredyt. Zdolność kredytowa jest automatycznie wyższa, kiedy posiadamy wyższe dochody. Pamiętajmy jednak, że banki preferują osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony, umowy o dzieło czy omowy zlecenia nie są brane pod uwagę we wszystkich bankach. Dobrym pomysłem, kiedy nasze dochody nie należą do najwyższych, jest znaleźnie współkredytobiorcy, który dla odmiany ma wysoką zdolność kredytową. Zawsze po pewnym czasie osoba ta Mozę się po prostu odłączyć od naszego zobowiązania.

Doradztwo kredytowe

Data wpisu: 18-04-2012, Tago do wpisu: kredyt, oprocentowanie, kredytobiorca

Kredyt hipoteczny czy konsolidacyjny to zobowiązanie na wiele lat do przodu. Chociażby z tego względu warto poradzić się profesjonalistów, którzy pomogą nam wybrać najkorzystniejszą ofertę. Obecnie znajdziemy bardzo wiele firm, które posiadają ugruntowana opinię na rynku finansowym. Warto, rzecz jasna, zdecydować się na usługi doradcy, który reprezentuje zaufane marki – np. Expander albo Open Finance. Doradztwo kredytowe tylko wtedy ma sens, jeśli rozmawiamy z doradcą szczerze, nie ukrywając naszych dochodów i jasno przedstawiając nasze oczekiwania co do danego kredytu oraz własnej przyszłości finansowej. Doradcy finansowi z reguły dysponują dość konkretnym pakietem rozmaitych kredytów, zatem jest wysoce prawdopodobne, że dobiorą odpowiedni instrument finansowy dla nas. Naturalnie można zapominać o tym, że firmy świadczące usługi doradztwa finansowego otrzymują prowizje od banków, których ofertę sprzedają, jednak i tak warto skorzystać z ich usług, bowiem bardziej cenione firmy oferują sowim klientom tylko produkty bankowe najlepszej jakości.

http://bezpiecznekredyty.com.pl/index.php/2018/10/11/pozyczka-czy-kredyt-bankowy/